»
Een schoonmaakploeg op het strand van Mount Maunganui
AFP Uit het gestrande Griekse containerschip voor de kust van Nieuw-Zeeland stroomt steeds meer olie.
Volgens de autoriteiten is 350 van de 1700 ton zware olie in zee en op de stranden terechtgekomen. Dat is beduidend meer dan de 20 ton die eerder werd gemeld.
Kwetsbare natuur
Het aantal getroffen dieren is tot nu toe zeer beperkt. Met olieschermen wordt geprobeerd te voorkomen dat de olie kwetsbare stukken natuur aantast. Door het slechte weer kan er geen olie worden weggepompt.
De autoriteiten hebben mensen gewaarschuwd de populaire stranden in het noorden te mijden en geen vis en schelpdieren uit het gebied te eten.
Gevaarlijk
De Nieuw-Zeelandse kustwacht heeft laten weten dat er geen mensen meer zijn op het schip. De positie van het schip en de harde wind zouden dat te gevaarlijk maken.
Het Griekse vrachtschip MV Rena, dat vaart onder Liberiaanse vlag, liep bijna een week geleden 20 kilometer ten noorden van Nieuw-Zeeland aan de grond.
Deel deze pagina
»
»
»