Weinig vluchtelingen bij overheid

 »   ANP

Vluchtelingen zijn in ruime mate ondervertegenwoordigd in banen bij de overheid. Uit onderzoek van het CBS in opdracht van Vluchtelingenwerk blijkt dat van de werkende vluchtelingen 2 procent een baan heeft bij de overheid. Onder autochtonen is dat percentage 15.

Naar aanleiding van de cijfers roept Vluchtelingenwerk overheidsinstanties op meer vluchtelingen aan te nemen. Het Rijk schiet tekort in zijn streven om overheidsinstanties diverser te maken, zegt de organisatie.

Schopstoel

Daar komt bij dat de arbeidsmarktpositie van vluchtelingen zwak is. 22 procent van hen staat ingeschreven als werkzoekende en als ze werken, hebben ze relatief vaak een tijdelijk contract.

"Als vluchtelingen werk hebben, is het maar de vraag of ze dat volgend jaar nog hebben. In deze economisch uiterst onzekere tijden zitten vluchtelingen dus het eerst op de schopstoel", aldus Vluchtelingenwerk.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio