Atsma schrikt van rapport Otapan

Het met asbest vervuilde schip Otapan» Het met asbest vervuilde schip Otapan ANP

Staatssecretaris Atsma laat onderzoek doen naar het gedrag van ambtenaren in de Otapan-affaire. De Otapan is een met asbest vervuild schip, dat in 2006 met toestemming van een organisatie van het ministerie van VROM naar Turkije vertrok. Het schip werd niet in Turkije toegelaten vanwege de grote hoeveelheid asbest.

Fouten gemaakt

Het Openbaar Ministerie stelt geen vervolging in, maar vindt wel dat ambtenaren fouten hebben gemaakt. Zo is volgens het OM vanuit de organisatie van VROM invloed uitgeoefend op het onjuist invullen van een formulier.

Atsma vindt de conclusies buitengewoon ernstig en onderzoek moet uitwijzen hoe dit in de toekomst kan worden voorkomen. Integriteit van ambtenaren moet boven alle twijfel verheven zijn, zegt Atsma.

Deel deze pagina

Audio

  • Geen vervolging in zaak Otapan Het Openbaar Ministerie stelt geen vervolging in in de zaak rond het asbestschip de Otapan. Het met asbest vervuilde schip vertrok... met toestemming van SenterNovem, een organisatie van het toenmalige ministerie van VROM, naar Turkije om daar ontmanteld te worden. Maar Turkije liet het schip niet toe vanwege de grote hoeveel asbest. Het schip werd hier gesaneerd en dat kostte de Nederlandse staat meer dan vijf miljoen euro. Marietta Harjono van Greenpeace reageert.

Video en Audio

Meer video en audio