PvdA wil ander bezuinigingspakket

Ronald Plasterk» Ronald Plasterk Foto: ANP

De PvdA waarschuwt dat met de partij niet valt te praten over verdere bezuinigingen, als aan het pakket maatregelen dat er nu ligt niets verandert.

Financieel woordvoerder Plasterk zegt dat de 18 miljard die nu wordt bezuinigd op de verkeerde manier bij elkaar wordt gehaald. Hij noemt het een pakket maatregelen "waarbij Aerdenhout de vingers aflikt, maar waar gewone mensen last van hebben".

Schuldencrisis

Mochten extra bezuinigingen van 5 miljard nodig blijken, dan moet de invulling van dit pakket eerst van tafel, zegt Plasterk. Vorige maand erkende het kabinet dat de kans groot is dat er volgend jaar door de schuldencrisis extra moet worden bezuinigd.

Morgen beginnen de Algemene Financiële Beschouwingen in de Tweede Kamer, waarin het gaat over de begrotingen per ministerie. Als eerste zullen minister De Jager en staatssecretaris Weekers de begroting van Financiën verdedigen.

U kunt dit debat vanaf 10.15 uur live volgen op Politiek 24.

Deel deze pagina

Audio

  • Plasterk: PvdA gaat niet meehelpen met extra bezuinigingen Als Griekenland ons land veel geld gaat kosten, krijgt het kabinet geen steun van de PvdA voor extra bezuinigingen. Dat is de inzet... van de sociaal-democraten bij de financiële beschouwingen die deze week beginnen. Politiek redacteur Hans Andringa sprak daarover met PvdA-Kamerlid Ronald Plasterk.

Video en Audio

Meer video en audio