»
IJburg
ANP De gemeente Amsterdam besluit volgend voorjaar over de uitbreiding van de nieuwe woonwijk IJburg, ten oosten van de stad. Het gaat dan om de aanleg van de eerste 45 hectare.
Vanwege de economische crisis werd het besluit eerder uitgesteld. In april moet duidelijk zijn of er voldoende geld is om te starten met de tweede fase van IJburg.
De Amsterdamse woonwijk bestaat uit zes eilanden waarvan er nu twee gereed zijn. Daar wonen inmiddels bijna 16.000 mensen. In totaal zullen op IJburg 18.000 woningen komen voor ongeveer 45.000 mensen.
Animo
Amsterdam stevende vorig jaar af op een financieel tekort. Wethouder Ruimtelijke Ordening Van Poelgeest heeft toen in een flink aantal bouwprojecten het mes gezet. Hij verwacht voldoende animo voor IJburg II, zoals de tweede fase heet.
Overigens dwingt de crisis de hoofdstad tot extra bezuinigingen bovenop de 208 miljoen euro die Amsterdam tot 2014 al jaarlijks moet schrappen. Door de onzekere economische situatie komt daar nog eens 80 tot 100 miljoen euro bij.
Dat is volgens de gemeente nodig om de stad financieel gezond te houden en "toch te kunnen blijven investeren", ook met de rijksbezuinigingen die de stad nog op zich af ziet komen.
Deel deze pagina
»
»