»
Mark Cavendish
AFP Mark Cavendish is de nieuwe wereldkampioen wielrennen. De Brit was in het Deense Rudersdal de beste in een massasprint.
Achter de 'Manxman' spurtten de Australiër Matthew Goss en de Duitser André Greipel naar de andere ereplaatsen.
Naast enkele speldenprikjes van Pieter Weening en Maarten Tjallingii speelden de Nederlanders lange tijd geen enkele rol op het veertien kilometer lange rondje in de gemeente Rudersdal, nabij de Deense hoofdstad Kopenhagen.
Eerste vluchters
De eerste groep die een wezenlijk gat kon slaan met het peloton op het vrij vlakke parcours, bestond uit Maksim Iglinskiy, Robert Kiserlovski, Pablo Lastras, Oleg Chuzhda, Ted Kangert en Anthony Roux.
Zij kregen een maximale voorsprong van acht minuten, alvorens nog een vijftal (Oliver Kaisen, Johan Vansummeren, Luca Paolini, Yoann Offredo en Simon Clarke) wegreed uit de meute en aansluiting vond.
Hoogerland
Onder aanvoering van de Britten, die de hele dag aan de kop van het peloton tempo maakten, liep de voorsprong van de vluchters snel terug en nog voor de echte finale begon, waren ze gegrepen.
In de voorlaatste ronde sprong Thomas Voeckler weg. De Fransman kreeg Nicki Sørensen en Klaas Lodewyck met zich mee. Met nog zo'n elf kilometer te gaan wist Johnny Hoogerland ernaartoe te springen. Die vier maakten het nog even spannend in de laatste kilometers, maar ook zij konden de vooraf door iedereen voorspelde massasprint niet voorkomen.
Cavendish leek aanvankelijk ingesloten te raken, maar de Brit vond op tweehonderd meter van de finish toch nog een gaatje en sprintte naar de grootste zege uit zijn carrière. Hij is de tweede Britse wereldkampioen ooit; Tom Simpson ging hem in 1965 voor.
Hushovd
De kansen van uittredend wereldkampioen Thor Hushovd, Niki Terpstra en Fränk Schleck waren al snel in de koers verkeken. Zij waren betrokken bij een valpartij en konden niet meer terugkeren in de voorste gelederen.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»