Explosie in nucleaire fabriek Zuid-Frankrijk

Nucleaire fabriek Marcoule in Zuid-Frankrijk» Nucleaire fabriek Marcoule in Zuid-Frankrijk kmaschke / Flickr / CC / by-sa

In Frankrijk is zeker één dode gevallen bij een explosie in de nucleaire fabriek Marcoule in de buurt van Orange in Zuid-Frankrijk.

Volgens de Franse nucleaire waakhond ASN zijn er vier mensen gewond geraakt. Er is geen verhoogde radioactiviteit gemeten. Ook zijn er voor de omgeving geen veiligheidsmaatregelen afgekondigd.

Brand

De explosie werd vanochtend rond 11.45 uur veroorzaakt door een brand op een opslagplaats voor kernafval. Hoe die brand is ontstaan, is niet duidelijk.

De nucleaire fabriek Marcoule verwerkt radioactief afval. Op het fabrieksterrein staan verder een grote plutoniumfabriek, drie stilgelegde kleine centrales, een opwerkingsfabriekje, een kweekreactor en een grote hoeveelheid kernafval.

Deel deze pagina

Video

Ron Linker over explosie in nucleaire fabriek

Bij de ontploffing in een nucleair complex in het zuiden van Frankrijk is géén straling vrijgekomen. Dat zeggen de Franse... autoriteiten. Bij de explosie rond 12:00 uur vanmiddag vielen één dode en vier gewonden. Correspondent Ron Linker licht toe.

Audio

  • Ron Linker over explosie in nucleaire fabriek Frankrijk Bij de explosie vanochtend op een nucleair complex in Zuid-Frankrijk is geen straling vrijgekomen. Dat heeft de Franse... Atoomwaakhond zojuist gezegd. Wel is er 1 dode gevallen en zijn zeker 4 medewerkers gewond geraakt. Correspondent Ron Linker in Parijs.

Foto

Nucleaire fabriek Marcoule ligt in Bagnols-sur-Cèze bij OrangeNucleaire fabriek Marcoule ligt in Bagnols-sur-Cèze bij Orange

Nucleaire fabriek Marcoule ligt in Bagnols-sur-Cèze bij Orange

NOS

Video en Audio

Meer video en audio