Federer tegen Djokovic op US Open

Roger Federer» Roger Federer AFP

Roger Federer is voor de 29ste keer doorgedrongen tot de halve finales van een grand slam-toernooi.

De Zwitser bereikte op de US Open de laatste vier door de Franse krachtpatser Jo-Wilfried Tsonga naar huis te sturen: 6-4, 6-3, 6-3.

Federer, die de afgelopen maanden twee keer verloor van Tsonga, begon goed en kwam met een break op 3-2. Vervolgens lag het spel anderhalf uur stil vanwege de regen, waarna Tsonga direct na de hervatting de break wist te repareren.

Toch kwam de Fransman er in het vervolg niet aan te pas, want Federer was gewoon te goed. De Zwitser serveerde sterk, speelde prachtig aanvallend tennis en was Tsonga op alle fronten de baas.

Djokovic naar halve finales

Vijfvoudig kampioen Federer stuit in de halve finales op Novak Djokovic. De Serviër zag zijn landgenoot en goede vriend Janko Tipsarevic op 7-6 (2), 6-7 (3), 6-0, 3-0 opgeven met een bovenbeenblessure.

Djokovic en Tipsarevic maakten er lange tijd een prachtig gevecht van. De twee Serviërs beukten er vanaf de baseline in lange rally's flink op los, regen de fraaie winners aaneen, maar gaven ook allebei geregeld een ruime voorsprong weer uit handen.

De eerste twee sets namen al 2,5 uur in beslag, maar een blessure bij Tipsarevic maakte een einde aan de pret, want van een wedstrijd was geen sprake meer.

Murray en Nadal overtuigen

Nadat het programma van de US Open door de hevige regenval twee dagen lang in de war was geschopt, konden donderdag eindelijk ook de laatste duels uit de vierde ronde worden afgewerkt.

Andy Murray kwam als eerste de baan op en het leek wel of de Schot persoonlijk de opgelopen achterstand in het schema wilde repareren. Murray liet de Amerikaan Donald Young met 6-2, 6-3, 6-3 kansloos.

Rafael Nadal, die net als Murray nog een partij in de vierde ronde moest spelen, had eveneens haast. Gilles Muller leidde woensdag met 3-0 toen het ging regenen. Nadal was een dag later wel scherp en de titelverdediger walste over de Luxemburger heen: 7-6 (1), 6-1, 6-2.

Roddick te sterk voor Ferrer

Nadal neemt het in de kwartfinales op tegen Andy Roddick, die David Ferrer met 6-3, 6-4, 3-6, 6-3 aan de kant schoof.

Op de partij leek een vloek te rusten, want toen er na twee dagen gespeeld kon worden, gooide een scheurtje in de baan roet in het eten. Het duel werd van het Louis Armstrong stadion verplaatst naar baan 13, waarna de partij eindelijk echt kon beginnen.

Roddick won de eerste twee sets dankzij vroege breaks, maar Ferrer herstelde zich. Hij won overtuigend de derde set en kwam in de vierde met een break op 3-2. Opeens lukte er echter niets meer bij Ferrer en daar wist de kampioen van 2003 wel raad mee.

Deel deze pagina
Dit artikel zit in dossier...

Tennis: US Open 2011

Video Beelden

Video en Audio

  • » Voskamp analyseert 95ste Giro Audio Bart Voskamp geeft zijn analyse van de 95ste editie van de Giro d'Italia.27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Mesker over eerste dag Roland Garros Audio Marcella Mesker blikt terug op de eerste dag van Roland Garros. Igor Sijsling ging in vijf sets...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Reportage finaledag Van Gelder Audio Hij zat lekker in z'n vel, barstte van het zelfvertrouwen en wist: dit zou wel eens mijn finale...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld

Meer video en audio