Politiebaas VS weg na wapenblunder

Wapen» Wapen gcfairch-Flickr/Creative Commons/by-nc-nd

Het waarnemend hoofd van de Amerikaanse ATF, de Amerikaanse politiedienst voor Alcohol, Tabak en Vuurwapens, wordt overgeplaatst na een volledig uit de hand gelopen undercoveroperatie. De ATF liet duizenden zware wapens in handen van criminelen vallen, omdat ze hoopte een netwerk van wapensmokkelaars te kunnen oprollen.

De wapens kwamen terecht bij Mexicaanse drugskartels en werden gebruikt bij vele misdrijven. Zo kwam in december een Amerikaanse douanebeambte om het leven bij een vuurgevecht waarin dit soort wapens werden gebruikt.

Tussenpersonen

Bij Operatie Fast and Furious liet de ATF willens en wetens wapens in handen van tussenpersonen vallen, hoewel ze wisten dat die ze zouden doorsluizen naar wapenhandelaren.

Eenmaal in Mexico raakten de wapens echter zoek. Zo kwamen ruim 2000 wapens op de zwarte markt terecht, waarvan slechts 600 werden teruggevonden.

Frustratie

Na kritiek op de operatie en een onderzoek door het Amerikaanse Congres, besloot president Obama ATF-topman Kenneth Melson over te plaatsen naar Justitie. Een woordvoerder zegt dat dit ATF "de kans geeft een frisse start te maken".

De affaire leidde tot frustratie bij de Mexicaanse overheid, die al langer stelt dat Amerikaanse wapens de drugsoorlog in hun land voeden.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 1919 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 685 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2709 keer afgespeeld

Meer video en audio