»
Het nieuwe hoofd van de Arabische Liga, Nabil Elaraby
EPA De Arabische Liga wil dat het geweld in Syrië stopt. De stabiliteit van Syrië is volgens de Liga cruciaal voor de stabiliteit van de Arabische wereld. Daarom zal de secretaris-generaal van de Liga naar Damascus afreizen voor overleg met president Assad. Dat maakte de Liga bekend na een top in Egypte.
De Liga zegt in een verklaring dat de rechten van Syrische burgers op een veilig bestaan gerespecteerd moeten worden.
Hard optreden
In de afgelopen periode hebben meerdere landen in het Midden-Oosten kritiek geuit op het optreden van Assad. De Arabische Liga heeft Syrië nog niet geschorst als lid, een maatregel die wel werd genomen tegen Libië, toen Kadhafi er nog de macht had.
President Assad treedt hard op om de volksprotesten in zijn land te stoppen. Bij de opstand zijn al ruim 2000 mensen omgekomen. De VS en Europa willen dat Assad opstapt.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»