Vergunningen kolencentrale vernietigd

De Essent-kolencentrale in aanbouw» De Essent-kolencentrale in aanbouw ANP

De vergunningen voor de bouw van de kolencentrale van Essent in de Eemshaven zijn door de Raad van State vernietigd. Minister Verhagen en de provinciebesturen moeten nu beslissen of de bouw van de kolencentrale voorlopig wordt stilgelegd.

De vergunningen waren in 2008 verleend door de minister van Landbouw en de Gedeputeerde Staten in Groningen en Friesland. Volgens de Raad van State is niet genoeg gekeken naar de mogelijke nadelige gevolgen voor de beschermde natuurgebieden bij de Eemshaven.

Essent kan niet in beroep gaan tegen de uitspraak, maar kan wel een nieuwe vergunning aanvragen. Het bedrijf noemt de uitspraak zeer telleurstellend en zegt de uitspraak te bestuderen.

Verzet

Onder meer Greenpeace en de Stichting Natuur & Milieu hadden de rechtszaak aangespannen. De milieu-organisaties verzetten zich al jaren tegen de komst van kolencentrales in de Eemshaven. Behalve over de CO2-uitstoot maken ze zich zorgen over de natuur in het Eems-Dollard-gebied en de Waddenzee.

In april maakte energiebedrijf Nuon bekend zijn nieuwe elektriciteitscentrale in de Eemshaven tot zeker 2020 alleen op gas te laten draaien. Eerder was het bedrijf van plan om de centrale ook op kolen te stoken.

Deel deze pagina

Video

Raad van State vernietigt vergunningen kolencentrale Essent

De Raad van State heeft de vergunningen voor de kolencentrale van Essent in de Eemshaven vernietigd. Er is niet goed genoeg gekeken... naar de mogelijke nadelige gevolgen voor de beschermde natuurgebieden die bij de Eemshaven liggen.

Audio

  • Essent: vergunning niet in geheel vernietigd Vandaag vernietigde de Raad van State de vergunningen voor de centrale van Essent, die in 2008 waren verleend. Aan de telefoon... Jeroen Brouwers van Essent.
  • Bram Schilham over bouw kolencentrale De vergunning voor het bouwen van een nieuwe kolencentrale in de Eemshaven door RWE/Essent is door de Raad van State vernietigd. De... centrale, waar al volop aan wordt gebouwd, moet de grootste van Nederland worden en kost miljarden euro's. Energiecorrespondent Bram Schilham vertelt.
  • Vergunning bouw kolencentrale vernietigd De vergunningen voor de bouw van de kolencentrale van Essent in de Eemshaven zijn door de Raad van State vernietigd. Dit betekent... volgens Greenpeace en Natuur & Milieu dat de bouw van de kolencentrale direct moet worden stilgelegd. Maar die beslissing is aan minister Verhagen en de provinciebesturen. Persrechter Maatje Parkins van de Raad van State legt uit wat de Raad heeft gedaan.
  • 'Essent moet aan de bak om nieuwe vergunning te krijgen' De Raad van State heeft de vergunningen voor de kolencentrale van Essent in de Eemshaven vernietigd. De vergunningen waren in 2008... verleend. Volgens de Raad van State is er niet goed genoeg gekeken naar de mogelijke nadelige gevolgen voor de beschermde natuurgebieden die bij de Eemshaven liggen. Onder meer Greenpeace en de Stichting Natuur en Milieu hadden de rechtszaak aangespannen. Bram Schilham

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 1273 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 473 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2558 keer afgespeeld

Meer video en audio