»
De orka Morgan
Dolfinarium Harderwijk De orka Morgan gaat voorlopig niet naar een dierenpark op het Spaanse eiland Tenerife. Dat heeft de rechter in kort geding besloten.
Morgan werd in juni vorig jaar uit de Waddenzee gered. Het dier was erg verzwakt en is in het Dolfinarium Harderwijk op krachten gekomen.
Strijd deskundigen
Daarna ontstond een strijd tussen deskundigen. De ene partij zei dat Morgan niet meer terug kan in het wild, de andere zei dat het in kleine stapjes wel mogelijk is.
De rechter vindt dat er meer onderzoek moet worden gedaan, voor er voor één van de twee opties wordt gekozen. In de tussentijd krijgt het zeezoogdier meer ruimte in het dolfinarium en zal er worden gezorgd voor gezelschap.
Orka Coalitie
Het ministerie van Landbouw gaf vorige week een vergunning voor de verhuizing van Morgan naar Tenerife. Daarop werd het kort geding aangespannen.
De belangstelling voor de rechtszaak was enorm. Voor de rechtbank van Amsterdam hadden zich tientallen dierenactivisten van de Orka Coalitie en internationale wetenschappers van de Free Morgan Group verzameld.
Deel deze pagina
»
»
»