Vaticaan wekt woede Ierse regering

Premier Kenny sprak in het parlement zijn afschuw uit voor het Vaticaan» Premier Kenny sprak in het parlement zijn afschuw uit voor het Vaticaan RTE

Het Ierse parlement en de regering zijn kwaad over de rol van het Vaticaan bij het verhullen van kindermisbruik. Het hele parlement steunt een motie met scherpe kritiek op de Heilige Stoel.

Volgens de motie toont het Vaticaan minachting voor de Ierse wet door Ierse bisschoppen te vragen vermoedens van kindermisbruik niet te melden bij de politie.

Sabotage

De bisschoppen hebben in 1996 beloofd de politie te alarmeren bij een verdenking. Daarna kregen ze een brief uit Rome waarin staat dat dat niet strookt met de regels van de kerk.

Volgens premier Kenny saboteert Rome het onderzoek naar kindermisbruik.

Deel deze pagina

Audio

  • Felle Ierse kritiek op Vaticaan Een ongekend harde aanval van Ierland op het Vaticaan in Rome. Aanleiding is een rapport dat aantoont dat de Katholieke Kerk het... seksueel misbruik van kinderen, door Ierse bisschoppen, lange tijd heeft achtergehouden. De Ierse premier Kenny zegt dat het Vaticaan slecht functioneert en dat autisme en narcisme er de heersende houding is. Correspondent Arjen van der Horst in Londen.

Video en Audio

Meer video en audio