Besmet rundvlees in regio Fukushima

Reactorgebouw van eenheid 3 van Fukushima I» Reactorgebouw van eenheid 3 van Fukushima I AP

Japan overweegt een verbod op het vervoer van rundvlees uit het gebied rond de kerncentrale van Fukushima, die door de aardbeving en tsunami in maart voor een groot deel werd verwoest.

Afgelopen week ontstond ongerustheid, toen bleek dat koeien uit het gebied radioactief besmet voer hebben gegeten. Het voer komt van rijstvelden.

Een grote supermarktketen heeft het vlees verkocht in Tokio. Ook in andere delen van het land is het op de markt gekomen.

De overheid zegt dat het eten van kleine hoeveelheden besmet voedsel geen kwaad kan. Eerder zijn al besmette groente, thee, melk en vis gemeld.

Deel deze pagina

Video

Japan werkt aan verbod op rundvlees uit omgeving Fukushima

Japan werkt aan een verbod op het vervoer van rundvlees uit de regio rond de kerncentale van Fukushima. Het complex werd door de... aardbeving en tsunami in maart voor een groot deel werd verwoest. Daarbij kwam veel radioactivieve straling vrij.

Video en Audio

  • » Geschokte reacties op bloedbad Syrië Video Veel geschokte reacties op de dood van meer dan 90 mensen, onder wie tientallen kinderen, in Syrie,...27 mei 2012, 38 keer afgespeeld
  • » Unieke graftombe gevonden in Peru Video Een unieke vondst in Peru. Een team van Belgische archeologen heeft een 1000-jaar oude graftombe...27 mei 2012, 766 keer afgespeeld
  • » Plasterk: gratis technische studie Video PvdA-kamerlid Ronald Plasterk in Buitenhof over het plan om technische studies populairder te...27 mei 2012, 2078 keer afgespeeld

Meer video en audio