Ierland krijgt junkstatus van Moody's

Een Ierse winkelier moet zijn zaak sluiten» Een Ierse winkelier moet zijn zaak sluiten EPA

Kredietbeoordelaar Moody's heeft de status van de Ierse obligaties met één niveau verlaagd tot de junkstatus.

Moody's waarschuwt dat Ierland mogelijk opnieuw een noodlening moet krijgen voordat het land de kapitaalmarkt op kan gaan om geld te kunnen lenen.

Het bedrijf complimenteert Ierland wel met de stevige aanpak van de overheidsfinanciën. Door het langzame herstel van de Ierse economie blijft echter het risico dat de bezuinigingsplannen daadwerkelijk worden uitgevoerd sterk aanwezig, vindt Moody's.

Rente

De junkstatus geeft aan dat het risico voor investeerders toeneemt en dat het land meer rente moet betalen voor nieuwe leningen. Ook Griekenland en Portugal hebben de junkstatus.

Ierland liet onlangs weten dat het tot eind 2013 aan zijn verplichtingen kan voldoen. Daarna moet het volgens Moody's dus mogelijk weer een noodlening afsluiten.

Deel deze pagina

Video

Ieren niet blij met junkstatus

De Ieren zijn bepaald niet blij met de junkstatus, die kredietbeoordelaar Moody's het land heeft gegeven. Het betekent dat Moody's... verwacht dat Ierland opnieuw noodhulp nodig heeft, om uit de problemen te komen. Dat is echt nog maar de vraag, vinden de Ieren zelf. Hun bedenkingen over de afwaardering door Moody's worden breder gedeeld.

Video en Audio

  • » Geschokte reacties op bloedbad Syrië Video Veel geschokte reacties op de dood van meer dan 90 mensen, onder wie tientallen kinderen, in Syrie,...27 mei 2012, 38 keer afgespeeld
  • » Unieke graftombe gevonden in Peru Video Een unieke vondst in Peru. Een team van Belgische archeologen heeft een 1000-jaar oude graftombe...27 mei 2012, 766 keer afgespeeld
  • » Plasterk: gratis technische studie Video PvdA-kamerlid Ronald Plasterk in Buitenhof over het plan om technische studies populairder te...27 mei 2012, 2078 keer afgespeeld

Meer video en audio