Merkel: bijdrage banken vrijwillig

Angela Merkel en Nicolas Sarkozy» Angela Merkel en Nicolas Sarkozy Europese Commissie

Een bijdrage van pensioenfondsen en banken aan een nieuwe noodlening voor Griekenland moet vrijwillig zijn. Daar zijn Frankrijk en Duitsland het over eens geworden.

Duitsland wilde een verplichte bijdrage van de private sector, maar kanselier Merkel komt daar na overleg met de Franse president Sarkozy van terug. Ze vindt dat een doorbraak nodig is en dat er snel een plan moet komen.

Sarkozy is tegen het meebetalen door de private sector, vanwege het risico dat banken en pensioenfonden dan lopen om hun geld kwijt te raken. Maar ook hij deed water bij de wijn en sluit meebetalen nu niet meer uit.

Voor Nederland is de hulp van banken en pensioenfondsen geen wens, maar een eis. Minister De Jager houdt vast aan de voorwaarde dat ze gaan meebetalen. Zo niet, dan wil Nederland geen steun meer geven aan de Grieken.

Stabiliteit

Merkel zei ook dat Duitsland en Frankrijk alles willen doen om de stabiliteit van de euro te verzekeren. Volgende week is er een EU-top in Brussel, waar weer vooral over Griekenland zal worden gesproken.

In Griekenland is inmiddels een nieuwe minister van Financiën benoemd. Premier Papandreou hoopt zo meer steun te krijgen voor de bezuinigingen die de EU en het IMF van Griekenland eisen.

Deel deze pagina

Video

  • video Merkel en Sarkozy om de tafel over Griekenland De Duitse bondskanselier Merkel en de Franse president Sarkozy overleggen vandaag over de Griekse... schuldencrisis. Tot nu toe waren ze het niet eens over de aanpak daarvan. Maar vandaag stelden ze eensgezind dat er snel een oplossing moet komen. En dat een nieuwe financiële injectie voor Griekenland noodzakelijk is.
  • video Rutte blij met standpunt Frankrijk over steun Griekenland Het Nederlandse kabinet is blij dat Frankrijk nu ook wil nadenken over hulp door banken en pensioenfondsen.... Nederland vindt de steun van banken en pensioenfondsen cruciaal. Zonder hulp van de banken wil Nederland in de toekomst geen steunbetalingen meer geven aan Griekenland.
  • video Griekenland afhankelijk van Europese steun Griekenland moet bezuinigen om in aanmerking te komen voor een nieuwe internationale lening. Zonder die steun... zou het land bankroet kunnen gaan. Een nachtmerrie, omdat dat ook gevolgen kan hebben voor alle andere eurolanden.

Audio

  • Duitsland en Frankrijk akkoord over hulp Griekenland De Franse president Sarkozy en de Duitse bondskanselier Merkel zitten op één lijn wat betreft de redding van Griekenland. Merkel... houdt niet langer vast aan een verplichte bijdrage van de private sector, maar zegt nu dat dit op vrijwillige basis kan. U hoort Tim de Wit vanuit Berlijn en Frank Renout vanuit Parijs.
  • Merkel en Sarkozy overleggen over Griekenland Er moet snel een goed plan komen voor het oplossen van de financiele crisis in Griekenland. Er is geen tijd te verliezen, vinden... Frankrijk en Duitsland. En de private sector kan daar op vrijwillige basis een bijdrage aan leveren. Dat vindt Angela Merkel. Zij heeft de Franse president Sarkozy vandaag op bezoek in Berlijn. Daar is ook Tim de Wit.
  • Griekenland voert boventoon op Europese beurzen Het was een roerige week op de financiële markten. Griekenland voerde de boventoon. Corné van Zeijl is fondsmanager van SNS Asset... Management.

Video en Audio

Meer video en audio