»
Staatssecretaris Bleker van Landbouw
NOS Staatssecretaris Bleker van Landbouw werkt aan een garantstellingsregeling voor tuinders die door de EHEC-bacterie in geldnood komen. De regeling houdt in dat tuinders voorlopig geen aflossing hoeven te betalen op bankleningen. De overheid staat dan garant bij de bank.
Bleker maakt zich grote zorgen over het Russische importverbod op alle groenten uit Europa. Hij had liever gehad dat de Russen eerst om informatie hadden gevraagd in plaats van direct een importverbod in te stellen.
Het verbod van de Russen is volgens Bleker alleen gestoeld op onduidelijkheden. Hij stuurt de Russen daarom zoveel mogelijk informatie om hen ervan te overtuigen dat Nederlandse groenten veilig zijn.
Poetin
Bleker zei dat premier Rutte volgende week een ontmoeting heeft met de Russische premier Poetin. Dan zal Rutte het importverbod aan de orde stellen. Maar Bleker vindt dat eigenlijk te lang duren. Desnoods gaat hij begin volgende week zelf naar Moskou om duidelijk te maken dat de Nederlandse groente in orde is.
Vanwege de EHEC-crisis heeft Bleker een handelsmissie naar India afgezegd.
Deel deze pagina
video
video
video
»