»
Kleding op een rek
Foto: Remon Rijper / Flickr - Creative Commons by-nc Tientallen westerse kledingmerken laten nog altijd hun kleren maken in omstreden Indiase textielfabrieken. Uit een onderzoek van twee Nederlandse organisaties blijkt dat tienermeisjes in de Indiase deelstaat Tamil Nadu moeten werken onder slechte omstandigheden.
In een aantal fabrieken daar krijgen meisjes pas na drie jaar werken hun loon uitbetaald, dat meestal wordt gebruikt als bruidsschat.
Onder meer kledingmerken als C&A, Zara en Tommy Hilfiger kopen hun kleding bij deze fabrieken. De kledingmerken zeggen in een reactie dat ze proberen de slechte omstandigheden te verbeteren, maar dat het lastig is om de hele productieketen te controleren.
Deel deze pagina
»
»