Veel doden bij aanslag in Pakistan

Zelfmoordaanslag in het Noord-Pakistaanse Charsadda.» Zelfmoordaanslag in het Noord-Pakistaanse Charsadda. EPA

Bij een aanslag op een paramilitair trainingscentrum in Pakistan zijn zeker tachtig doden gevallen. Ook zijn er tientallen gewonden.

Volgens de politie waren er twee explosies bij het trainingscentrum in Shabqadar, in het district Charsadda. De plaats ligt op 150 kilometer van de hoofdstad Islamabad, bij de grens met Afghanistan.

Bin Laden


Bekijk grotere kaart

Eén van die explosies werd veroorzaakt door een zelfmoordterrorist die zich opblies bij de ingang van het complex. De dader reed op een met explosieven beladen motorfiets. Op het moment van de ontploffing waren veel militairen bezig hun spullen te pakken om naar huis te gaan.

De Pakistaanse Taliban hebben de verantwoordelijkheid opgeëist voor de aanslag. Het is een vergelding voor de dood van Osama bin Laden en er komen meer aanslagen, zeggen de Taliban.

Deel deze pagina

Video

Veel doden bij aanslag Pakistan

Bij een zelfmoordaanslag op een militaire academie in Pakistan zijn zeker 69 mensen om het leven gekomen. De aanslag gebeurde in... het noordwesten van Pakistan in de stad Shabqadar, vlakbij de grens met Afghanistan.

Audio

  • Veel doden bij aanslag Pakistan In Pakistan zijn bij een aanslag op een paramilitair trainingscentrum 69 doden gevallen. De Pakistaanse Taliban heeft de aanslag... opgeëist en stelt dat het de eerste wraakactie is voor de dood van Osama bin Laden. Volkskrant correspondent Natalie Righton.

Video en Audio

Meer video en audio