»
Een tram van Randstadrail op een viaduct in Den Haag
Daniel Sparing / Flickr / Creative Commons - by-nc-sa In Den Haag wordt gestaakt in het openbaar vervoer. Het personeel van stadsvervoerder HTM is het niet eens met de bezuinigingen van 120 miljoen euro en de verplichte aanbestedingen in het ov.
Tot twee uur vanmiddag rijden er vanwege de actie geen bussen en trams, en ook de Randstadrail rijdt niet. Het personeel van de HTM houdt een protestdemonstratie op het Spui.
De maatregelen leiden volgens de actievoerders tot een ernstige verschraling van het stadsvervoer. Ook zou het ov er minder veilig door worden.
Grotere acties
Eerder legden om dezelfde redenen ov-medewerkers in Amsterdam en Rotterdam het werk neer. De bezuinigingen betekenen volgens de gemeentelijke vervoerbedrijven dat in de grote steden over drie jaar 40 procent minder ov rijdt dan nu.
Vakbonden waarschuwen dat daardoor voertuigen overvol zullen raken, de wachttijden langer zullen worden en de veiligheid minder. Als de plannen van het kabinet niet worden bijgesteld, zullen er grotere acties volgen.
Volgens een woordvoerder van Abvakabo FNV kan dat een 24-uursstaking zijn of werkonderbrekingen tijdens de spits.

»