Cadeé haalt WK-limiet met discus

Erik Cadée in actie met de discus tijdens de WK 2009 in Berlijn. Erik Cadée in actie met de discus tijdens de WK 2009 in Berlijn. ANP

Discuswerper Erik Cadée heeft tijdens wedstrijden in het Amerikaanse Chula Vista voldaan aan de limiet voor de WK.

Cadée, in Chula Vista samen met Rutger Smith op trainingsstage, overbrugde met de discus een afstand van 65,31 meter. Daarmee kwam hij ruim voorbij de limiet van 63,00 meter. Cadée's persoonlijk record staat op 66,20 meter.

"De eerste poging was slordig en voelde echt slecht, maar was nog wel 64,65 meter, daardoor waren de pogingen daarop volgend wat te veel geforceerd", keek hij terug.

"Mijn vijfde poging was weer wat meer ontspannen en deze raakte ik gelukkig meer naar voren. Toch een mooi resultaat, WK-limiet op zak en wellicht misschien ook een olympische nominatie."

Spelen en WK

De IAAF maakt binnenkort de olympische eisen voor de Spelen in Londen bekend. De WK worden eind augustus gehouden in het Zuid-Koreaanse Deagu.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio