»
Online vliegticket
ANP XTRA/Lex van Lieshout De inflatie is vorige maand licht gestegen, naar 2,0 procent. In februari lag de inflatie volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nog op 1,9 procent.
De stijging werd vooral veroorzaakt door duurdere verzekeringen en vliegtickets. In maart waren de verzekeringspremies 3,8 procent hoger dan een jaar eerder. Dat komt grotendeels door de stijging van de assurantiebelasting per 1 maart.
Benzineprijs
Ook de benzineprijs is op recordhoogte, maar die had nauwelijks invloed op de inflatie omdat die in februari ook al erg hoog was.
De inflatie in Europa was volgens het Europese statistiekbureau Eurostat in maart 2,6 procent. Dat is 0,2 procentpunt hoger dan een maand eerder. Vooral de prijs van huisbrandolie steeg fors, maar die brandstof wordt in Nederland nauwelijks gebruikt.
Deel deze pagina