Nederland grijpt naast kinderboekenprijs

Shaun Tan en de kaft van zijn boek The lost thing» Shaun Tan en de kaft van zijn boek The lost thing Astrid Lindgren Memorial Award

De Australische kinderboekenschrijver Shaun Tan krijgt de Astrid Lindgren-prijs. Dat is een van de grootste prijzen voor kinderboeken ter wereld.

Shaun Tan werd vooral bekend door zijn tekstloze boek The Arrival (In Nederland uitgekomen als De Aankomst). Hij maakt ook tekeningen voor prentenboeken en graphic novels. Volgens de jury is Shaun Tan een meester in het vertellen van een verhaal op een visuele manier.

Verder werkte Tan mee aan verschillende animatiefilms. Een verfilming van zijn boek The Lost Thing won dit jaar nog een Oscar in de categorie korte animatiefilm.

Nederlandse nominaties

De Nederlandse schrijvers Tonke Dragt, Harrie Geelen, Peter van Gestel, Guus Kuijer, Joke van Leeuwen en Edward van de Vendel waren ook voor Astrid Lindgren-prijs genomineerd, maar grepen ernaast.

Ook de Nederlandse illustrator Charlotte Dematons stond op de nominatielijst. De Astrid Lindgren-prijs is in 2002 ingesteld door de Zweedse regering. Het idee is om schrijvers en illustratoren te belonen die volgens de jury "in de geest van Astrid Lindgren werken".

Aan de prijs is een bedrag van ruim 550.000 euro verbonden.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » 'Afzeggen Lady Gaga slecht voor imago Indonesië' Audio Het concert van Lady Gaga in Indonesië gaat niet door. De popdiva heeft afgezegd na dreigementen...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Code oranje op de Veluwe Audio Op de Veluwe en in de Achterhoek is het gevaar voor natuurbranden groot. In deze gebieden geldt...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Halsema steunt Sap Audio GroenLinks-prominent Femke Halsema steunt de kandidatuur van Jolande Sap als lijsttrekker van haar...27 mei 2012, 5 keer afgespeeld

Meer video en audio