Pärson wint, beker is voor Vonn

Lindsey Vonn Lindsey Vonn ProShots

Lindsey Vonn heeft voor het vierde seizoen op rij de wereldbeker afdaling in de wacht gesleept. De Amerikaanse is dankzij haar tweede plaats in Tarvisio en met nog een race voor de boeg niet meer in te halen.

Anja Pärson schreef de afdaling in het Italiaanse skioord op haar naam. Voor de Zweedse was het de 42ste WB-zege en de eerste sinds 29 januari 2010, toen ze de combinatie in Sankt Moritz won.

Vrijdag verzekerde Vonn zich al van de wereldbeker combinatie. In de strijd om de wereldbeker algemeen, die ze eveneens de laatste drie jaar won, moet ze Maria Riesch voor zich dulden. De Duitse heeft een voorsprong van 136 punten.

Janka van operatietafel naar zege

De reuzenslalom voor de heren in Kranjska Gora kende een opmerkelijke winnaar. Tien dagen geleden lag Carlo Janka onder het mes en anderhalve week later bleek hij in Slovenië de beste.

De Zwitser kampte sinds december vorig jaar met hartritmeproblemen en besloot de operatie niet verder uit te stellen tot na het seizoen. Hij keerde eerder dan verwacht terug, skiede in de eerste run de tweede tijd en profiteerde in de tweede run van een val van de nummer een, de Oostenrijker Georg Schörghofer.

Alexis Pinturault eindigde verrassend als tweede. De Fransman klokte eerst de zestiende tijd, maar ging in de tweede run als een bezetene naar beneden.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio