»
Heinrich Haussler
EPA Heinrich Haussler heeft in de Ronde van Qatar zijn tweede ritzege op rij geboekt.
De Australiër was aan het slot van de derde etappe te snel voor zijn landgenoot Mark Renshaw. Hij nam ook de leiderstrui over van Tom Boonen.
Tijdens de 150,5 kilometer lange rit van Al Wakra naar Mesaieed brak het peloton door de harde wind in stukken. De Belg Boonen belandde door een lekke band in de tweede waaier en finishte op meer dan twee minuten van Haussler. In het klassement staat Haussler vijf seconden voor op Renshaw.
"Het is nu de tweede keer dat ik door een lekke band deze ronde verlies. In 2004 overkwam mij dat ook al", mopperde de onfortuinlijke renner van Quick-Step. "Maar ik ben ondertussen oud genoeg om dit te relativeren. Ik rijd liever hier lek dan ergens anders."
Boom beste Nederlander
De eerste waaier slokte een kopgroep op van vijf renners, die een voorsprong van ruim tien minuten hadden gehad. Omdat de Rabosprinters Theo Bos en Graeme Brown niet voorin zaten toen er werd gesprint om de ritzege, besloot Lars Boom voor eigen kans te gaan. Hij trok de sprint vroeg in gang.
"Ik ging alleen iets te zwaar aan. Maar daar leer ik ook weer van", vertelde Boom, die als vijfde finishte. "Ik hoopte die echte sprinters te verrassen, maar zo'n Haussler is natuurlijk niet de eerste de beste."
Deel deze pagina
»
»
»