Verstappen met motorproblemen, maar rijdt meeste rondes

Aangepast op
Red Bull Content Pool

Max Verstappen heeft flink wat kilometers gemaakt tijdens de testsessies op het circuit van Barcelona. Verstappen reed 102 rondjes, meer dan al zijn concurrenten. 

Tot twee keer toe was er een probleem met de bolide van Verstappen. Na de ochtendsessie werd de motor van de RB13 vervangen. Aan het einde van de dag viel Verstappen onverwacht stil. De oorzaak daarvan is nog niet bekend. De auto werd met een takelwagen teruggebracht naar de pitsstraat. 

Verstappen verwacht dat de problemen voor de eerste grand prix van het seizoen opgelost zijn. "We moeten nog uitzoeken wat precies de oorzaak is, maar het lijkt op hetzelfde probleem als vanmorgen", zegt hij op zijn officiële website. 

"Zoiets is helaas niet ideaal, maar het hoort erbij. Ik heb er alle vertrouwen in dat het tijdig opgelost wordt. Renault heeft al een oplossing voor Melbourne, dus dan zou het in orde moeten zijn.”

Bottas de snelste van de dag

In de ochtend, toen hij zijn snelste ronde van de dag neerzette, reed Verstappen in zijn Red Bull 34 ronden. De 1.20,423 bleek de vierde tijd van de dag. Hoewel het in dit stadium nog niet alles zegt, is Verstappens tijd in ieder geval sneller dan zijn beste resultaat van vorige week (1.21,769).

Vallteri Bottas zette in zijn Mercedes het snelste rondje neer. Hij kwam in de ochtend tot 1.19,310. De tweede tijd was voor Felipe Massa (1.19,420). Kimi Räikkönen reed de derde tijd van de dag (1.20,406). In de middagsessie vloog de Fin uit de bocht, waarna de sessie even werd stilgelegd. 

Verstappen begon pas ruim anderhalf uur later aan de middagsessie, omdat de motor van zijn bolide werd vervangen. "We waren verschillende aanpassingen aan het doen om de auto beter voor elkaar te krijgen. Daar kunnen we tot nu toe wel tevreden over zijn. Ten opzichte van vorige week werken we nu een ander testprogramma af, maar ik merk wel een duidelijke vooruitgang”, aldus Verstappen.

Groene verf

Verstappen testte op het Circuit de Catalunya diverse banden en reed een deel van zijn ronden met een met groene verf bedekte RB13, die de ingenieurs en monteurs een nog beter inzicht moet geven in de aerodynamica van de auto.

De snelste rondetijden van de testdag

Naam Team Snelste tijd Aantal ronden
1. Valtteri Bottas Mercedes 1.19,310 70
2. Felipe Massa Williams 1.19,42063
3. Kimi Räikkönen Ferrari 1.20,40653
4. Max Verstappen Red Bull Racing 1.20,432102
5. Lance StrollWilliams 1.20,57959
6. Lewis HamiltonMercedes1.20,70279
7. Nico HülkenbergRenault1.21,21361
8. Sergio PerezForce India1.21,297100
9. Carlos Sainz Jr.Toro Rosso1.21,87292
10. Romain GrosjeanHaas1.21,88796