Tunesië wil arrestatie Ben Ali

De Tunesische president Ben Ali» De Tunesische president Ben Ali AFP

Tunesië heeft de hulp van Interpol ingeroepen om de gevluchte president Ben Ali te arresteren. De Tunesische minister van Justitie wil ook dat de vrouw van Ben Ali, Leila Trabelsi, en andere leden van de familie worden gearresteerd.

Het land wil hen vervolgen wegens diefstal van staatseigendommen en het wegsluizen van geld.

Zine al-Abidine Ben Ali ontvluchtte op 14 januari het land, na een week van betogingen tegen zijn regime. Hij is nu waarschijnlijk in Saudi-Arabië. Ben Ali is 23 jaar aan de macht geweest in het Noord-Afrikaanse land.

Vrijgelaten

Het ministerie van Justitie maakte bekend dat sinds de vlucht van Ben Ali zo'n 2500 gevangenen zijn vrijgelaten. Hoeveel politieke gevangenen onder hen zijn, is niet bekend.

Minister Chebbi zegt dat nog eens 11.000 gevangenen wisten te ontsnappen tijdens de rellen, begin deze maand. Dat is eenderde van het totale aantal Tunesische gevangenen.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio