»
Het lichaam van een van de slachtoffers ligt voor de deur van het vliegveld Domodedovo
AFP De aanslag op het Moskouse vliegveld Domodedovo lijkt het werk van een zelfmoordenaar. Dat zeggen Russische onderzoekers.
Op de luchthaven was vanmiddag een grote explosie in de aankomsthal. Zeker 35 mensen kwamen om het leven en er zijn meer dan 130 gewonden. Op amateurbeelden is te zien dat de bagagehal vol rook stond. Op de grond lagen tientallen doden en gewonden. De verantwoordelijkheid voor de aanslag is nog niet opgeëist.
Volgens een van de Russische onderzoekers zijn er twee Britten onder de doden. Voor zover bekend zijn er geen Nederlanders onder de slachtoffers. Volgens persbureau Interfax had de bom een lading van zeven kilo tnt.
Drie mannen
De Russische autoriteiten zijn met man en macht op zoek naar drie mannen. Zij worden ervan verdacht bij de aanslag betrokken te zijn.
President Medvedev heeft gezegd dat de daders zullen worden opgespoord en gestraft. Ook heeft hij gezegd dat de veiligheidsmaatregelen op alle verkeersknooppunten worden verscherpt. Op vliegvelden en stations geldt vanaf nu een hogere alarmfase, zei Medvedev op de Russische staatstelevisie.
De Russische president heeft zijn reis naar het World Economic Forum in het Zwitserse Davos uitgesteld.
Grootste luchthaven
Domodedovo is het grootste vliegveld van Rusland en de belangrijkse internationale luchthaven van Moskou. Er komen jaarlijks meer dan 22 miljoen passagiers, onder wie ook veel toeristen. Na de aanslag ging het opstijgen en landen op het vliegveld gewoon door.
De beveiliging van Domodedovo lag in 2004 al onder vuur. Toen wisten twee terroristen aan boord te komen van een vliegtuig. Ze bliezen het toestel op, waarbij de zestig inzittenden omkwamen. De daders hadden illegaal tickets gekocht van een werknemer van het vliegveld.
Vorig jaar was de metro van Moskou het doelwit van een aanslag. Twee vrouwen uit Dagestan bliezen zichzelf op. Bij die aanslag kwamen veertig mensen om het leven.
Grotere kaart weergeven Deel deze pagina





»
»
»