Daihatsu stopt verkoop in Europa

Daihatsu Cuore» Daihatsu Cuore Wikimedia Commons

Het Japanse automerk Daihatsu stopt in 2013 met de verkoop van auto's in Europa. Het dochterbedrijf van Toyota heeft daar voor gekozen vanwege de toenemende concurrentie op de markt voor kleine, zuinige auto's.

Het concern heeft daarnaast last van de aanhoudende dure Japanse Yen. Ook zijn de ontwikkelingskosten voor nieuwe modellen volgens Daihatsu erg hoog.

Het automerk vindt het daarom niet meer rendabel om in Europa nog nieuwe auto's te verkopen. Wel blijft het bedrijf service leveren aan eigenaren van een Daihatsu.

Daihatsu is opgericht in 1907 en staat bekend om het kleine type auto. In Nederland is het bedrijf sinds 1978 actief, er zijn hier in totaal meer dan 200.000 Daihatsu's verkocht.

De laatste jaren was het aantal verkochte auto's van Daihatsu al behoorlijk gedaald. Vorig jaar werden er in Nederland 2029 verkocht.

Deel deze pagina

Audio

  • Daihatsu Nederland: Nieuws sloeg in als een bom De auto's van Daihatsu rijden al sinds de jaren zeventig in Nederland rond, maar vanaf 2013 gaat het automerk van de markt. Volgens... de producent, het Japanse Toyota, is het niet meer rendabel om de Daihatsu hier te verkopen. Eric Prent, directeur Daihatsu Nederland, licht toe.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3075 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2144 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3099 keer afgespeeld

Meer video en audio