Beste politieke prent van Peter van Straaten

Kruisverkrachting» Kruisverkrachting Peter van Straaten

Tekenaar en schrijver Peter van Straaten heeft de prijs voor de beste politieke spotprent, de Inktspotprijs 2010, gewonnen. Hij kreeg de prijs in Den Haag uitgereikt door juryvoorzitter Stine Jensen.

Van Straaten, die de prijs voor de vierde keer won, tekende een geknielde biddende jongen die seksueel misbruikt wordt door een christelijk kruis. De tekening stond in maart vorig jaar in Vrij Nederland.

Wrede aanslag

"De tekening is letterlijk en figuurlijk treffend, pijnlijk komisch en wrang: hij brengt traan en lach tegelijkertijd teweeg", vond de jury, die naast Jensen bestond uit de fotograaf Vincent Mentzel en kunsthistoricus Frank Welkenhuysen.

"De combinatie van de vredige pose van de jongen met de wrede aanslag op zijn lichaam blijft in je hoofd hangen", aldus de jury.

Tentoonstelling

Van Straaten tekent voor het Parool en Vrij Nederland. Hij tekende voor het Parool 5.000 afleveringen van de strip 'Vader & Zoon'. Later schreef hij voor beide uitgaven het feuilleton 'Agnes'.

De winnende tekening is te zien op de tentoonstelling Politiek in Prent 2010 in perscentrum Nieuwspoort in Den Haag. Daarna is de tentoonstelling te zien in onder andere het Persmuseum in Amsterdam.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 2896 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 1997 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 2868 keer afgespeeld

Meer video en audio