»
Het Waterlandziekenhuis in Purmerend.
ANP Het Waterlandziekenhuis in Purmerend stort 100.000 euro in een hulpfonds voor patiënten van orthopedisch chirurg Cees de Bruin. Hij voerde verkeerde operaties uit bij mensen met rugklachten. Sommige patiënten raakten daardoor blijvend invalide.
De Bruin werd vorig jaar juli ontslagen. Tegen de arts zijn inmiddels 88 klachten ingediend. Onder de slachtoffers zijn mensen die als gevolg van een operatie arbeidsongeschikt zijn geraakt.
Het hulpfonds is voor mensen die in afwachting van de afhandeling van hun schadeclaim in financiële moeilijkheden komen, met name doordat ze niet meer kunnen werken. De afwikkeling van de claims kost veel tijd en moeite.
Amputatie
De rugspecialist werd weggestuurd nadat uit onafhankelijk onderzoek bleek dat hij te grote risico's nam. Hij kreeg twee berispingen van het Regionaal Medisch Tuchtcollege na klachten over zijn werkwijze. De Bruin informeerde patiënten onvoldoende over lastige rugoperaties, die soms niet goed werden uitgevoerd.
Bij een patiënte moest het rechterbeen worden geamputeerd na mislukte ingrepen. Zij kreeg een schadevergoeding van 50.000 euro.
25 jaar
De Bruin werkte 25 jaar bij het ziekenhuis en was er ooit de enige specialist die voor wervelkolomchirurgie. Tegenwoordig is er een team van specialisten.
Deel deze pagina
»
»
»