»
Thomas Morgenstern
ProShots Thomas Morgenstern is hard op weg om voor het eerst in zijn carrière de Vierschansentournee op zijn naam te schrijven.
De 24-jarige Oostenrijker won de derde wedstrijd in Innsbruck en verstevigde daarmee de leiding in het klassement.
Morgenstern won woensdag in Oberstdorf de eerste wedstrijd, maar eindigde op nieuwjaarsdag in Garmisch-Partenkirchen, waar door de opstekende wind slechts één sprong afgewerkt kon worden, als veertiende. Die tweede wedstrijd werd gewonnen door Simon Ammann.
Superieur
Twee dagen later was Morgenstern in Innsbruck echter superieur en liet hij zowel in de eerste als tweede omgang de beste sprong noteren.
Hij kwam tot 266,5 punten en bleef daarmee Adam Malysz (257,5) en Tom Hilde (255,2) ruim voor. Zijn naaste concurrent Simon Ammann eindigde als vierde.
De voorsprong van Morgenstern bedraagt nu 27,3 punten. "Een heel fijn gevoel", keek de Oostenrijker vooruit naar de slotwedstrijd.
Genoten
De Oostenrijker, die ook het wereldbekerklassement aanvoert, was vooraf ietwat nerveus. Het prestigieuze evenement ontbreekt nog op zijn erelijst. "Ik heb er ondanks de spanning toch enorm van genoten. Het was geweldig om hier door de lucht te vliegen."
Ammann gaf toe dat de eindzege in de Vierschansentoernee zo goed als vaststaat. "Eigenlijk is het hier beslist", erkende de Zwitser, die in bezit is van vier olympische titels. "Een achterstand van 27 punten goedmaken in Bischofshofen wordt wel heel erg moeilijk."
Deel deze pagina
»
»
»