»
Ravage na Oud en Nieuw
ANP Den Haag brengt de voetbalwet in stelling om rellen rond Oud en Nieuw te voorkomen. De gemeente en het Openbaar Ministerie hebben met de wet in de hand zes mensen alvast een gebiedsverbod opgelegd. Negen anderen zijn gewaarschuwd dat ze een gebiedsverbod krijgen als ze de komende dagen over de schreef gaan.
De gemeente Den Haag zegt dat ze alle middelen zal gebruiken om het geweld de kop in te drukken. "We staan in slagorde klaar", zegt een gemeentewoordvoerder. De politie zal in de nacht van 31 december op 1 januari intensief controleren of de mensen die een gebiedsverbod hebben gekregen, zich daaraan houden.
Autobranden
De afgelopen jaren liep de viering van Oud en Nieuw in Den Haag geregeld uit de hand. Dat gebeurde vooral rond de verbranding van kerstbomen. Vorig jaar gingen tijdens de jaarwisseling in Den Haag 23 auto's in vlammen op; een jaar eerder ging het nog om het dubbele aantal.
Burgemeester Van Aartsen stelt dat "de Haagse aanpak zijn vruchten afwerpt", omdat het aantal autobranden is gedaald en de situatie afgelopen jaar door gemeente en politie "beheersbaar" werd genoemd. In de Hofstad worden tijdens Oud en Nieuw zo'n 1300 agenten ingezet.
Deel deze pagina
video
video
»
»
»