Marathontitel voor Van der Wal

Foske Tamar van der Wal» Foske Tamar van der Wal NOS

Foske Tamar van der Wal is bij de vrouwen Nederlands kampioene op natuurijs geworden.

Ze was in Wanneperveen in de sprint haar twee medevluchters, de ploeggenotes Mireille Reitsma en Sandra 't Hart, die haar tactisch in een wurggreep leken te hebben, de baas.

De titelstrijd leverde een mooi gevecht op, dat bijna vanaf het begin hard werd gemaakt door de MK-Basicsploeg. Onder impulsen van Reitsma en 't Hart vormde zich een kopgroep van acht rijdsters, die al snel gereduceerd werd tot drie: de ploeggenotes Reitsma en 't Hart en Van der Wal uit de Van der Wielploeg.

Van der Wal weerde in de laatste ronde meerdere aanvallen van vooral Reitsma af en sprintte knap naar de zege.

Niet verwacht

"Het is een spelletje. Het is maar net wie het goed speelt", zei de winnares na afloop. "Je moet alert reageren. Ik was goed en reed lekker."

Van der Wal zag zichzelf niet direct als kanshebster voor de titel. "Ik had dit echt niet verwacht. Ik heb niet zoveel ervaring met natuurijs en was er een beetje bang voor. Maar dit is heel mooi."

Geen frustraties bij Reitsma

Reitsma was vorig jaar ook tweede, toen achter Maria Sterk. "Nee, dat leidt niet tot frustraties. Ik kan hier echt van genieten. Het is geen gestolen zege van Foske. We hebben geprobeerd haar te breken, maar dat is niet gelukt."

Bij 't Hart was in de laatste anderhalve ronde het beste eraf. "Ik had last van mijn rug en heb nog wel geprobeerd Mireille te helpen. Ik hield het tempo hoog en zij sprong af en toe uit mijn rug weg. Ik vind niet dat wij het hebben laten liggen. We hebben gewoon een ijzersterke koers gereden."

Deel deze pagina

Video Reactie, wedstrijd en meer

De eerste reactie van Foske Tamar van der Wal na het Nederlands kampioenschap marathon op natuurijs.

  • Van der Wal: "Echt prachtig"

    De eerste reactie van Foske Tamar van der Wal na het Nederlands kampioenschap marathon op natuurijs.

  • Samenvatting NK op natuurijs (v)

    Een samenvatting van het NK marathon op natuurijs bij de vrouwen.

  • Slotfase NK op natuurijs (v)

    De slotfase van het NK marathon op natuurijs bij de vrouwen.

  • NK marathon op natuurijs (12.00 uur)

    Marathonschaatsers kunnen juist hun hart ophalen met dit vriesweer! Op de Belterwiede in Wanneperveen, in... Overijssel strijden de cracks vanmiddag om het Nederlands Kampioenschap op Natuurijs. Nooit eerder was dit NK zo vroeg in het winterseizoen. Op dit moment zijn de vrouwen bezig, maar eerst was het de beurt aan de veteranen.

  • Help, de jury verzuipt

    Vlak na de start van de vrouwen-marathon tijdens het NK op natuurijs moet de jury zijn plaats verlaten. Er... komt te veel water op het ijs en de wagen waarin de jury is gehuisvest, moet verplaatst worden.

Video en Audio

Meer video en audio