»
Fosforfabriek Thermphos in Zeeland komt met een verbeterplan.
NOS Het Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek begonnen tegen het Zeeuwse fosforbedrijf Thermphos. Het bedrijf zou de milieu- en veiligheidseisen ver overschrijden door vier keer zo veel dioxine en zware metalen uit te stoten als toegestaan.
De inspectie van VROM heeft al gedreigd de fabriek te zullen sluiten. Morgen komt de provincie Zeeland nog met een nieuw rapport over de uitstoot van Thermphos.
Er loopt ook nog een onderzoek naar de oorzaak van een dodelijk ongeval in 2009. Toen kwamen twee werknemers om het leven bij onderhoudswerkzaamheden. Dit voorjaar constateerde een groep inspecteurs van provincie, politie en arbeidsinspectie dat ondanks het incident de veiligheid bij Themphos nog steeds 'ontoereikend en verontrustend' is.
Verbeterplan
In september presenteerde de directie van Thermphos een verbeterplan voor het bedrijf aan Provinciale Staten. Die maatregelen moet onder andere de uitstoot van dioxine verminderen. Uiterlijk in 2015 wil Thermphos een definitieve oplossing om binnen de wettelijke norm voor dioxine-uitstoot te blijven.
Het bedrijf in Vlissingen is één van de grootste fosforfabrieken ter wereld. Omwonenden van de fosforfabriek, waartoe ook een opleidingscentrum van de politie hoort, klagen over ademhalingsproblemen, hoofdpijn en duizeligheid.
Deel deze pagina
»
»
»