»
Schepen aan het werk op de plek van het olielek
TVE De Amerikaanse regering heeft het verbod op het boren naar olie in diep water opgeheven. Het verbod was in mei ingesteld na de ramp met het booreiland van BP in de Golf van Mexico.
Volgens het Witte Huis was er veel druk uitgeoefend door oliemaatschappijen en andere bedrijven uit het voormalige rampgebied. Het boorverbod zou tussen de 8000 en 12.000 banen hebben gekost en veel schade hebben berokkend aan de economie in de zuidelijke kustregio.
Strengere regels
Volgens de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken, Salazar, mogen alleen die bedrijven weer naar olie boren die voldoen aan strengere regels. De nieuwe regels stellen onder meer strengere eisen aan het ontwerp van boorplatforms en de veiligheidsmaatregelen die daar gelden. Ook moeten medewerkers beter worden getraind en moeten duidelijke noodplannen worden opgesteld.
Onafhankelijke instanties zullen de veiligheid moeten beoordelen.
Deel deze pagina
»
»
»