»
Guus Hiddink peinst
EPA Turkije heeft voor de tweede keer in vijf dagen een EK-kwalificatiewedstrijd verloren.
Na de 3-0 nederlaag vrijdag in Duitsland ging de ploeg van bondscoach Guus Hiddink in Bakoe met 1-0 onderuit tegen het Azerbeidzjan van Berti Vogts.
De Azeri hadden de eerste drie duels in groep A verloren, maar legden ditmaal een prima partij op de mat. Na ruim een half uur werd het goede spel beloond met een doelpunt uit een ingestudeerde corner; na twee overstapjes kon Rashad F. Sadygov scoren.
Turkije, dat voor rust Hamit Altintop tegen de lat zag schieten, speelde na rust vol op de aanval. Nihat Kahveci miste in de slotfase nog een paar grote kansen.
Spectaculair gelijkspel België
België wist niet te profiteren van de nederlaag van Turkije. De ploeg van coach Georges Leekens kwam in een spectaculair duel in Brussel niet verder dan een 4-4 gelijkspel tegen Oostenrijk.
Aangezien beide ploegen er verdedigend een potje van maakten, regende het goals en kansen. De bezoekers leken te gaan winnen, maar drie minuten voor tijd maakte Marvin Ogunjimi 3-3, waarna Nicolas Lombaerts koppend zelfs voor 4-3 zorgde.
België zocht in de extra tijd nog vrolijk de aanval en kreeg daar bij een counter de rekening voor gepresenteerd door Martin Harnik.
Duitsland wint ook van Kazachstan
In dezelfde groep won het Duitse elftal heeft ook zijn vierde duel in de kwalificatiereeks. In Astana won de ploeg van bondscoach Joachim Löw, die nu soeverein koploper is, met 3-0 van Kazachstan.
Miroslav Klose opende kort na rust de score. Het was voor de geboren Pool alweer zijn 58ste doelpunt in zijn 105dee interland. Hij nadert door zijn treffer de Duitse topscorer aller tijden Gerd Müller tot op tien doelpunten. De andere goals kwamen op naam van Mario Gomez en Lukas Podolski.
Deel deze pagina
»
»