Grote pensioenfondsen geven uitleg

Hoeveel houd je over als je bent gestopt met werken?» Hoeveel houd je over als je bent gestopt met werken? ANP

Vijf grote pensioenfondsen adverteren vandaag in de kranten om uitleg te geven over hun financiële moeilijkheden.

De fondsen schrijven dat iedereen in zijn portemonnee voelt dat de pensioenreserves te laag zijn. "Als u gepensioneerd bent, is uw pensioen al een tijd niet of minder verhoogd dan u gewend was. En als u nog werkt, betaalt u meer premie."

De zogenoemde dekkingsgraad van sommige pensioenfondsen is gedaald tot onder de norm van 105 procent.

Geruststelling

De pensioenfondsen, ABP, Zorg en Welzijn, PMT, BPF Bouw en PME brengen vandaag bijzonderheden naar buiten over hun financiële positie. Ze zijn bang dat ze in 2012 de pensioenuitkeringen moeten verlagen.

Onlangs werd al bekend dat veertien fondsen er zo slecht voorstaan, dat ze volgend jaar de uitkeringen al moeten verlagen.

De advertentie bevat ook een geruststelling: "U kunt zeker zijn van een pensioen. Want geen land ter wereld heeft zoveel gespaard voor pensioen als wij."

Versoepeling

Het enige risico dat pensioengerechtigden volgens de advertentietekst lopen, is dat de uitkering lager kan zijn als het slecht gaat met de economie.

De pensioenfondsen dringen bij minister Donner van Sociale Zaken aan op versoepeling van de normen. Ze gaan er vanuit dat de lage rente tijdelijk is en dat de inkomsten binnenkort weer zullen toenemen.

Donner voelt niets voor een versoepeling. Hij roept de Tweede Kamer op het voorstel om de AOW-leeftijd te verhogen naar 67 jaar snel aan te nemen. Als mensen langer doorwerken, scheelt dat de pensioenfondsen in hun verplichtingen.

Deel deze pagina

Foto

Reclameadvertentie van grote pensioenfondsenReclameadvertentie van grote pensioenfondsen

Reclameadvertentie van grote pensioenfondsen

NOS

Audio

  • Hoe reageren mensen op advertentie pensioenfondsen 'Er is wat aan de hand met uw pensioen.' Met die advertentiekop probeerden vijf grote pensioenfondsen in de krant ons te... waarschuwen dat de pensioenen wel eens omlaag zouden kunnen gaan, de komende jaren. Werd de advertentie opgemerkt en hoe groot zijn de zorgen? Verslaggever Karin Alberts op de markt in Almere Haven.
  • Donner blij met advertentie pensioenfondsen De pensioenfondsen plaatsen vandaag een paginavullende advertentie in de krant. Om tegenwicht te bieden aan de alarmerende... berichten van afgelopen weken. Mensen die zich zorgen maken kunnen bellen of mailen, staat er in de advertentie. Of hij dat heeft gedaan weten we niet, maar Minister Donner van sociale zaken is tevreden met de actie van de pensioenfondsen.
  • 'Er is wat aan de hand met uw pensioen' Een paginagrote waarschuwing vandaag van pensioenfondsen in de kranten. 'Er is wat aan de hand met uw pensioen', zo luidt de kop.... De fondsen wijzen erop dat de hoogte van de pensioenen niet zeker zijn als veel mensen denken. Een gesprek met Jan Snippe, econoom en pensioendeskundige.

Video en Audio

  • » De nieuwe NS-dubbeldekker Video De NS heeft hun nieuwe trein gepresenteerd. In de dubbeldekker zitten onder meer loungebanken. Is...14 feb 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Obama wil meer belasting heffen Video President Obama wil meer belasting heffen om banen te scheppen en het begrotingstekort terug te...14 feb 2012, 93 keer afgespeeld
  • » Informatieavond voor ouders in Oudenbosch Video Beetje bij beetje komt er meer informatie over de ontvoering van een 5 jarig-meisje in Oudenbosch...14 feb 2012, 36 keer afgespeeld

Meer video en audio