Oud-premier Blair in Dublin bekogeld

De autobiografie van Tony Blair vult de planken in een Londense boekwinkel» De autobiografie van Tony Blair vult de planken in een Londense boekwinkel EPA

De Britse oud-premier Tony Blair is in de Ierse hoofdstad Dublin bekogeld met eieren en schoenen. Hij was in Dublin om zijn memoires te signeren, die deze week zijn gepubliceerd.

Blair werd opgewacht door zo'n 300 demonstranten, die protesteerden tegen zijn rol in de Irak-oorlog. Een aantal demonstranten gooide met eieren en schoenen naar Blair, maar hij werd niet geraakt. De politie heeft drie mensen aangehouden.

Bloed

In zijn boek 'A Journey' schrijft Blair onder meer over zijn rol bij de oorlog in Irak. Daarbij verdedigt hij zijn besluit om samen met de toenmalige Amerikaanse president Irak aan te vallen.

Demonstranten riepen dat Blair "bloed aan zijn handen" heeft. Voor ze de boekhandel mochten betreden, moest het publiek mobiele telefoons en tassen inleveren.

Deel deze pagina

Video en Audio

Meer video en audio