» Het vuur komt uit het plafond van de nachtclub in Perm, Rusland Beeld: NOS De Spaanse politie heeft een Russische zakenman opgepakt die verantwoordelijk zou zijn voor de brand in een Russische nachtclub, in december. De brand in de stad Perm kostte aan 156 mensen het leven.
De Rus werd vlak bij zijn huis in Barcelona gearresteerd. De man was de commercieel directeur van de nachtclub en wordt beschuldigd van zware nalatigheid. Toen er paniek uitbrak bleek dat de uitgang slecht te bereiken was.
Vlak na de brand waren al andere verantwoordelijken aangehouden. Hoewel de nachtclub onveilig was, hadden de eigenaren door flink te betalen toch een vergunning. De Russische president Medvedev eiste zware straffen voor hen, want volgens hem had de brandweer meer dan eens gewaarschuwd dat de club niet aan de veiligheidseisen voldeed. De eigenaren hadden daar niets mee gedaan.
Paniek
De brand brak uit toen er vuurwerk werd afgestoken, waarop het plastic plafond vlam vatte en er een explosie volgde. Volgens de Russische autoriteiten zijn de mensen die zijn omgekomen gestikt in de rook, gedood door de explosie of in de paniek die uitbrak onder de voet gelopen.
In maart, vier maanden na de brand, ging correspondent Kysia Hekster in Perm kijken of de Russische authoriteiten de corruptie zoals beloofd hadden aangepakt.
Deel deze pagina
»
»
»