Klimaatneutraal, nu ook op de golfbaan

Het KLM Open Golftoernooi wordt klimaatneutraal» Het KLM Open Golftoernooi wordt klimaatneutraal NOS

We kenden al klimaatneutraal bier en klimaatneutrale woonwijken en nu is er ook een sportevenement dat op de groene toer gaat: het KLM Open Golftoernooi, over twee weken in Hilversum.

Ze verwachten 50.000 bezoekers. Toch denken de organisatoren het golftoernooi 'klimaatneutraal' te kunnen houden. Dat gebeurt met veel kleine maatregelen, zoals biobrandstof in de maaimachines, bio-afbreekbare koffiebekertjes en vervoer op groene stroom.

Ondanks de groene stroomvoorziening, die speciaal wordt aangelegd, zal het toernooi extra CO2-uitstoot veroorzaken, bijvoorbeeld door de vliegreizen van de spelers.

Trend

Die extra CO2 wordt gecompenseerd met een donatie aan een duurzaam project. Een onafhankelijk bureau berekent hoeveel dat moet zijn. Zo ben je klimaatneutraal en dat past in een trend, want steeds meer fabrikanten en organisaties proberen duurzamer te zijn.

Zo noemt PSV zich klimaatneutraal en wil Texel het graag worden, net als de nieuwe Rotterdamse Kuip. Ook zijn er klimaatneutrale ijsjes en sinds kort zelfs sperciebonen.

Maar de claim 'klimaatneutraal' is moeilijk te controleren, zegt duurzaamheidsadviseur Wim Bartels. Er zijn geen verplichtende regels voor de berekening.

Wereld Natuur Fonds

Overigens wordt er gewerkt aan internationale afspraken om CO2-prestaties beter vast te kunnen stellen. Tot die tijd houdt het KLM Open Golftoernooi zich aan de bestaande leidraad van het Wereld Natuur Fonds.

Deel deze pagina

Video

  • video Wim Bartels over klimaatneutraal Wim Bartels is adviseur duurzaamheid bij KPMG. Volgens hem is het tot nu toe moeilijk te controleren of... bedrijven echt klimaatneutraal zijn. Er zijn geen verplichtende regels voor de berekening hoeveel gecompenseerd moet worden voor de uitstoot van CO2.
  • video Steeds meer kllimaatneutraal We kenden al klimaatneutraal bier en klimaatneutrale woonwijken en nu is er ook een sportevenement dat op de... groene toer gaat: Het KLM Open Golftoernooi, over twee weken in Hilversum. Steeds meer fabrikanten en organisaties proberen steeds duurzamer te doen. En vooral te benadrukken hoe groen ze wel niet zijn.

Video en Audio

Meer video en audio