»
Lewis Hamilton
AFP Lewis Hamilton heeft de Grote Prijs van België op zijn naam geschreven. De Engelse McLaren-coureur bleef op het door regen geteisterde circuit van Spa-Francorchamps Mark Webber en Robert Kubica voor.
De race kende door een buitje rond de start en aan het eind een chaotisch en onvoorspelbaar verloop.
In de eerste ronde ging bijna iedereen rechtdoor in de chicane, waarbij Rubens Barrichello en Fernando Alonso botsten. Voor de 38-jarige Barrichello was daarmee zijn 300ste grand prix meteen ten einde.
Vele bandenwissels (van zachte compound naar hard, en later naar intermediates of regenbanden) en twee fases achter de pace car maakten de chaos compleet.
Regerend wereldkampioen Jenson Button werd na zestien ronden van de weg gereden door Sébastian Vettel, die zelf wel kon doorrijden totdat hij tien ronden later ook nog eens lek reed.
Capriolen
Hamilton profiteerde optimaal van een zwakke start van Webber. De Red Bull van de Australiër kwam niet goed weg en zakte van pole terug naar plaats zes. Hamilton nam de leiding en merkte niets van de vreemde capriolen achter hem.
Toen het in de 34ste ronde weer begon te regenen, ging het nog bijna fout met Hamilton. De Brit ging niet, zoals alle anderen, gelijk naar binnen, maar besloot nog een volle ronde van zeven kilometer op harde banden over de natte baan te glibberen. Hij kwam er, met veel geluk, mee weg.
Toen Alonso zijn Ferrari dwars op het circuit parkeerde, moest opnieuw de safety car de baan op. Hamilton hield in de sprint die volgde het hoofd koel.
Hamilton is dankzij zijn vijftiende grand prix-zege de nieuwe leider in de WK-stand. De Brit heeft 182 punten verzameld, drie meer dan Webber en maar liefst 31 meer dan Vettel.
Deel deze pagina
»
»
»
»