Toppers sneuvelen op WK badminton

Lee Chong Wei, de mondiale nummer één, en titelhouder Lin Dan zijn op de WK badminton in de kwartfinales gestrand.

De Indonesiër Taufik Hidayat, winnaar van olympisch goud in 2004, was Lee met 21-15, 11-21, 21-12 de baas. De Maleisiër oogde nerveus en aan het net miste hij zijn gebruikelijke scherpte.

De druk op Lee was groot, want zijn erelijst bevat wel zeges in de Super Series en de All England, maar nog geen succes op een WK. Bovendien heeft Maleisië sinds 1977 al geen wereldkampioen badminton geleverd.

De Zuid-Koreaan Park Sung Hwan won in Parijs met 21-13, 21-13 van de Chinees Lin Dan, die wereldkampioen was in 2006, 2007 en 2009 en olympisch goud greep in 2008.

Vrouwen

Saina Nehwal is bij de WK badminton in de kwartfinales gestrand. De Indiase nummer twee van de wereld werd in ruim een half uur met 8-21,14-21 van de baan geslagen door de Chinese Wang Shixian.

Nehwal won dit jaar twee Super Series- toernooien en bij de WK in Parijs werd veel verwacht van het 20-jarige talent. Ze kon echter het hoge tempo van Wang niet bijbenen, waardoor net als in 2009 de kwartfinales het eindstation waren.

Europees kampioene Tine Baun-Rasmussen haalde ten koste van Cheng Shaoh-Chieh de halve finales. De Deense, die na een blessureperiode van vier maanden haar rentree maakt, klopte de winnares van WK-brons in 2005 met 21-18, 21-13.

Deel deze pagina

Video en Audio

  • » Blessure Sijsling na verkeerde opgooi Video Igor Sijsling verloor in de eerste ronde van Roland Garros in vijf sets van de Luxemburger Gilles...27 mei 2012, 341 keer afgespeeld
  • » De week van Oranje en Robben Video Voor de start van het EK is er voor Oranje nog heel wat werk aan de winkel. In de Amsterdam werd...27 mei 2012, 3754 keer afgespeeld
  • » Roland Garros: Sijsling-Muller Video Igor Sijsling is bij zijn debuut op Roland Garros niet door de eerste ronde gekomen. Hij verloor...27 mei 2012, 1074 keer afgespeeld

Meer video en audio