»
Vampiervleermuis
Ltshears / Wikimedia Commons Om hondsdolheid te bestrijden heeft het ministerie van Volksgezondheid in Peru reddingsteams naar een afgelegen regio in de Amazone gestuurd. De ziekte wordt verspreid door besmette vampiervleermuizen.
Vier kinderen van de inheemse Awajun-stam zijn omgekomen nadat ze gebeten waren door de bloedzuigende zoogdieren. Medisch personeel heeft meer dan 500 mensen gevaccineerd die ook zijn aangevallen.
Deskundigen wijten de aanvallen van de vampiervleermuizen aan ontbossing van het regenwoud in Zuid-Amerika.
Vaccineren
De rabiës is uitgebroken in de Urukasa-gemeenschap in het noordoosten van de Peruaanse Amazone, dichtbij de grens van Ecuador. De inheemse gemeenschap vroeg om hulp toen ze de ziekte waar de vier kinderen aan waren overleden, niet kon verklaren.
Het ministerie heeft drie medische teams gestuurd om de bijtwonden te behandelen en mensen te vaccineren. De meeste mensen zijn inmiddels ingeënt, hoewel sommigen de vaccinatie weigeren.
Hondsdolheid begint met normale symptomen als koorts, verminderde eetlust, misselijkheid, overgeven en hoofdpijn. Later komen er krampen, nekstijfheid, hyperactiviteit en stuipen bij. Vaak krijgt het slachtoffer spasmen bij het slikken, waarna hij door extra speeksel in de mond kan gaan schuimbekken. In een verder stadium raakt de patiënt in coma, waarna hij aan een ademhalingsstilstand en hartproblemen kan sterven.
Ontbossing
Vampiervleermuizen voeden zich meestal met het bloed van wilde dieren of vee, maar nemen soms mensen als prooi. Dat gebeurt vooral in gebieden waar het regenwoud ontbost is. Het regenwoud is de natuurlijke leefomgeving van de vampiervleermuis.
Een video van National Geographic over de vampiervleermuis:
Deel deze pagina
»
»
»