»
Erik Falkenburg
ProShots Jong Oranje heeft met 3-0 gewonnen in Liechtenstein en weet zich nu geplaatst voor de play-offs voor het EK van 2011.
De treffers kwamen in Vaduz van Erik Falkenburg, die kort voor rust de score opende, en de invallers Jens Toornstra en Bas Dost.
Mede door het 1-1 gelijkspel van Spanje bij Finland is de ploeg van bondscoach Cor Pot zeker van de groepswinst.
Nederland, dat zijn zevende zege op rij boekte en in totaal maar drie treffers tegen kreeg, speelt op 9 en 13 oktober in de play-offs. De winnaars gaan naar het EK, volgende zomer in Denemarken. Bij dat toernooi valt ook een olympisch ticket te verdienen.
Veel afwezigen
Pot miste liefst negen spelers uit zijn kernploeg. Zeven man waren door bondscoach Bert van Marwijk opgeroepen voor de oefeninterland van het 'grote' Oranje in en tegen Oekraïne.
Feyenoorder Georginio Wijnaldum ontbrak wegens een tandheelkundige ingreep, terwijl clubgenoot Diego Biseswar te veel last bleek te ondervinden van een voetblessure om te kunnen spelen en op de tribune moest plaatsnemen.
NEC-speler John Goossens verving Biseswar en was de enige debutant in het Nederlandse basisteam. Stef Nijland moest na een kwartier al naar de kant wegens een voetblessure. ADO Den Haag-speler Toornstra nam zijn plaats in, met succes.
Jong Oranje speelt over drie weken de laatste groepswedstrijd in en tegen Spanje. De loting voor de play-offs is op 10 september. Nederland heeft daarbij dankzij de groepswinst een gunstige positie.
Deel deze pagina
»
»
»