Beschamende nederlaag hockeyers

Een nederlaag komt altijd hard aan bij Teun de Nooijer» Een nederlaag komt altijd hard aan bij Teun de Nooijer NOS

De Nederlandse hockeyers hebben op de Champions Trophy in Mönchengladbach een beschamende 3-1 nederlaag geleden tegen Nieuw-Zeeland.

De mannen van bondscoach Paul van Ass speelden slordig en konden elkaar maar moeilijk vinden.

Toch was de eerste kans voor Oranje. Na uitstekend voorwerk van Jeroen Hertzberger kreeg Teun de Nooijer echter de bal niet achter doelman Kyle Pontifex.

Vervolgens nam Nieuw-Zeeland het heft in handen en kwam het zelfs op een 1-0 voorsprong. Simon Child manoeuvreerde zich met gemak langs de lijn en scoorde in de korte hoek. Daarbij werd hij nauwelijks gehinderd door doelman Mark Jenniskens, die weer de voorkeur kreeg boven Jaap Stockmann.

Eerste overwinning sinds 1976

Nog voor rust stond het al 2-0 via een door Andy Hayward benutte strafcorner. En opnieuw leek het schot niet onhoudbaar.

In de tweede helft dacht Oranje het tij te kunnen keren. De Nooijer maakte de aansluitingstreffer uit een strafbal en de gelijkmaker hing in de lucht. Uit het niets sloeg Blair Hilton echter na een mooie rush de 3-1 binnen. Nederland was murw geslagen en kon geen vuist meer maken.

Nieuw-Zeeland, dat zijn laatste negentien duels in de Champions Trophy had verloren, had in 1976 tijdens de halve finales van de Spelen in Montréal voor het laatst van Nederland gewonnen. De Nieuw-Zeelanders pakten zelfs goud door in de eindstrijd Australië te verslaan.

Deel deze pagina

Video Samenvatting + reactie

  • video Hockey: Nederland - Nieuw-Zeeland Een samenvatting van de derde wedstrijd van de Nederlandse hockeyers in de Champions Trophy. Tegenstander is... Nieuw-Zeeland.
  • video De Nooijer: 'Het was gewoon slecht' De hockeyheren hebben op de Champions Trophy in Mönchengladbach een beschamende 3-1 nederlaag geleden tegen... Nieuw-Zeeland. Teun de Nooijer gaf meteen toe dat het een slechte wedstrijd was.

Audio

  • Jolie: "Nieuw-Zeeland was feller" Na twee goede wedstrijden in de Champions Trophy zijn de Nederlandse hockeyers dinsdag tegen een grote tegenvaller aangelopen.... Tegen 'hockeydwerg' Nieuw-Zeeland werd met 3-1 verloren, waardoor het bereiken van de finale bijzonder lastig is geworden. Verdediger Wouter Jolie legt uit wat er mis ging.

Video en Audio

  • » De week van Oranje en Robben Video Voor de start van het EK is er voor Oranje nog heel wat werk aan de winkel. In de Amsterdam werd...27 mei 2012, 512 keer afgespeeld
  • » Roland Garros: Sijsling-Muller Video Igor Sijsling is bij zijn debuut op Roland Garros niet door de eerste ronde gekomen. Hij verloor...27 mei 2012, 191 keer afgespeeld
  • » Hesjedal in tijdrit naar eindzege Giro Video Samenvatting van de 21ste en laatste etappe in de Giro d'Italia. Een tijdrit over dertig kilometer...27 mei 2012, 591 keer afgespeeld

Meer video en audio