»
Maxime Verhagen (CDA) staat de pers te woord vlak voor zijn gesprek met informateur Lubbers
NOS CDA-fractievoorzitter Verhagen heeft er echter alle vertrouwen in dat de achterban zal instemmen met het rechtse minderheidskabinet. Dit zei hij vanmorgen voor zijn bezoek aan informateur Lubbers.
"Wij hebben verschillende geluiden in de partij. Ik ben ervan overtuigd dat wij in de partij een goede discussie kunnen hebben", aldus Verhagen. "Het zou vreemd zijn al ik maar één geluid zou horen", zegt Verhagen.
Binnen het CDA is er kritiek op deelname aan een minderheidskabinet met de VVD. Enkele CDA-prominenten hebben vooral bezwaren tegen de betrokkenheid van de PVV, die gedoogsteun wil geven aan dit kabinet.
In een apart partijcongres krijgen de CDA-leden nog de mogelijkheden om het concept-regeerakkoord goed te keuren. Verhagen denkt dat een meerderheid zal instemmen.
Opties
De afgelopen dagen hebben de fractieleiders van andere partijen kritiek ook kritiek geuit op het voornemen om een minderheidskabinet te vormen van VVD en CDA met gedoogsteun van de PVV. De opties voor een meerderheidskabinet zouden niet goed zijn onderzocht.
PvdA-leider Cohen spreekt tegen dat hij een middenkabinet geblokkeerd heeft. Hij had willen praten, maar het is hem niet gevraagd, zegt de PvdA-leider nu. Verhagen noemt dat ongeloofwaardig.
Morgen debatteert de Tweede Kamer met informateur Lubbers over het verloop van de onderhandelingen van het rechtse minderheidskabinet. Dit debat wordt vanaf 13.00 uur live uitgezonden op Nederland 1 en Politiek 24.
Deel deze pagina
»
»
»
»
»
»
»