»
Desi Bouterse
Foto: ANP Nederland zal de Surinaamse president Bouterse een visum geven als hij hier een internationale organisatie bezoekt. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken moet Nederland zich dan aan de internationale verplichtingen houden.
Minister Verhagen had eerder gezegd dat Bouterse niet welkom is. "We kunnen niet van tafel vegen dat Bouterse in Nederland tot elf jaar is veroordeeld wegens drugshandel", aldus de minister. "Hij is niet welkom in Nederland anders dan om zijn gevangenisstraf uit te zitten."
Beperkingen
Het ministerie zegt geen andere keuze te hebben dan Bouterse een visum te geven als hij bijvoorbeeld een bezoek wil brengen aan de OPCW in Den Haag, een organisatie tegen chemische wapens.
Het visum heeft wel beperkingen. Bouterse mag niet zomaar gaan en staan waar hij wil en ook mag hij Nederland niet bezoeken voor privédoeleinden.
Gevoelige kwestie
Naast zijn gevangenisstraf is een andere gevoelige kwestie het nog steeds lopende proces rond de Decembermoorden. In december 1982 vermoordde het toenmalige regime van Bouterse vijftien politieke tegenstanders. Bouterse heeft alleen politieke verantwoordelijkheid erkend.
Bouterse wordt op 3 augustus aanstaande geïnaugureerd als president van Suriname. Afgelopen mei won hij de verkiezingen.

»
»
»