Grieken merken staking aan de pomp

Lege benzinepomp in Griekenland» Lege benzinepomp in Griekenland NOS

In Griekenland komen door een staking van vrachtwagenchauffeurs steeds meer tankstations zonder benzine te zitten.

De staking is zijn vijfde dag ingegaan. De chauffeurs trekken zich niets aan van de oproep van de regering om weer aan het werk te gaan.

Bij veel tankstations is geen druppel meer te krijgen. Waar nog wel voorraad is, staan lange rijen auto's.

Strafvervolging

In de supermarkten dreigen lege schappen en toeristen zitten hier en daar vast doordat er geen brandstof is om te reizen.

Omdat volgens de regering in Athene een noodtoestand dreigt, worden de stakers opgeroepen voor 'militaire dienst'. Op die manier moeten ze wel aan de slag, willen ze strafvervolging (audiofragment) ontlopen. De oproep wordt persoonlijk aan de chauffeurs overhandigd, daardoor duurt nog even voordat de maatregel effect heeft.

Gesloten

De vrachtwagenchauffeurs staken omdat ze tegen het plan van de regering zijn om de bedrijfstak te liberaliseren. Vrachtwagenchauffeurs werken op grond van vergunningen die ze onderling kunnen verhandelen. Daardoor is de sector niet zomaar toegankelijk voor nieuwkomers.

Er zijn al veertig jaar geen nieuwe uitgegeven. Brussel wil dat er een einde komt aan dit gesloten systeem.

Deel deze pagina

Video

Staking Griekenland treft toerisme

De staking van Griekse vrachtwagenchauffeurs gaat zijn vijfde dag in. De actie begint steeds meer Grieken en toeristen te treffen.... Er is bijna geen benzine meer te krijgen en in sommige delen van het land is er ook een tekort aan voedsel. Duizenden toeristen hebben hun reis naar Griekenland geannuleerd.

Video en Audio

Meer video en audio