»
Een dame wordt afgevoerd
AFP Het dodental van het drama op de Love Parade is opgelopen tot twintig. Premier Kraft van de deelstaat Noordrijn-Westfalen zei dat in het ziekenhuis een Duitse vrouw van 21 aan haar verwondingen is overleden.
Van de 511 mensen die gewond raakten op de Love Parade in Duisburg liggen er nog ruim veertig in het ziekenhuis. Een deel van de gewonden is nog altijd niet geïdentificeerd.
In de chaos in Duisburg kwamen zaterdag negentien mensen om het leven, onder wie een 22-jarige man uit Zwolle. In totaal moesten 283 mensen worden opgenomen in het ziekenhuis.
Felle discussie
In Duitsland is een felle discussie opgelaaid over wie er verantwoordelijkheid is voor het drama. Organisaties van andere festivals uiten kritiek op de aanpak in Duisburg. Ze spreken van een misdrijf en verwijten de organisatie amateurisme.
De organisatie heeft te kennen gegeven nooit meer een Love Parade te zullen organiseren, uit respect voor de slachtoffers en nabestaanden.
In Duisburg wordt een rouwdienst voor de slachtoffers voorbereid.
Deel deze pagina
»